Rekabet Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ömer vs Furkan

Emek Tablosu (:

Ryuzaki
    Ryuzaki
    Admin

Emek Tablosu (: Empty Emek Tablosu (:

Mesaj  Ryuzaki Bir Çarş. Ekim 28, 2009 7:08 pm

Birbirimizin durumunu daha iyi görebilmek ve bundan bir rekabet çıkarabilmek için durum tabloları hazırlıyalım. şuana kadar öğrendiklerimiz ve öğrenmekte oldugumuz konulara 10 üzerinden bir puan verelim.bu puanı verirken konuyu nekadar iyi bildigimizden ziyade össdeki başarıya odaklanabilmek için çıkmış sorulardaki başarımız üzerinden bir puan verelim.

kafanızda bazı soru işaretleri olabilir. örneğin bu uygulamanın 2 eksi yönü var..
    1. össye hazırlıkta vakit kaybı , 2. objektiflik(puan verirken)
    hepimizin vakit kaybetmemesi için excelden örnek bi tablo hazırladım. sadece arada bir girip puan düzenlemesi yapmak kaldı. ve bu şeyin rekabeti arttıracağından bize kaybettirdigi 3-5 dkdan çok daha fazlasını kazandıracagınada eminim.

bir diger sorun puanları kendimiz verecegimizden herkezin aynı derecede objektif olamamasıdır. öyleki benim verecegim 10 üzerinden 7 ile seninkisi aynı olmayacaktır. bunun için bazı standartlar belirledim.

1 Puan - O konuya daha hiç çalışmadım.

2 Puan - İlkokulda görmüştüm sanırım ama okadar. (temel konular bkz:mat 1)

3 Puan - az çok bilirim..

4 Puan - Konuyu biliyorum ve Össye yönelik biraz çalıştım.

5 Puan - öss için orta düzey çalıştım, konuyu ogrendim soruları çözebiliyorum.

6 Puan - Konuyu iyi biliyorum. çözdüğüm soruların çoğu doğru.

7 Puan - Konuya hakimim, teslerinde ve çıkmış sorularda %75 üstü başarılıyım.

8 Puan - Konuyu oldukça İyi biliyorum, gereği kadar çalıştım, birçok test ve
    çıkmış soruları
    çözdüm. "gerçeğine uygun çözdügümde" %85 üstü başarılıyım.
    (yoksa 10dk düşünsem bende full yaparım:)

9 Puan - Çok çok iyi biliyorum, fazlasıyla çalıştım, çıkmış sorulardan ve
    testlerde fulle yakın yapıyorum. (tabi 96 sonrası için. eski sorular
    kek ve bu yılki başarımızın tahmininde işe yaramaz.)

10 Puan - Konuyu adım gibi biliyorum. Fazlasıyla çalıştım, testlerde artık full
    yapıyorum. çıkmış soruların hepsini çözdüm. Bu yıl Üniversite
    sınavından bu konuyu full çözeceğimi düşünüyorum.
    (bkz: semih sercan ve trigonometri)

standartlarımız böyle olabilir? eklemek, düzeltmek istediğiniz bişey varsa yazın. yoksa lütfen puanlarınızı bu değerleri baz alarak hazırlayın.. 7 ve üstü puan verirken bidaha düşünün. Wink

gelelim asıl konuya işte örnek dosyanızı burdan (Güncel 12.11.09) indirip düzenleyebilirsiniz. ve daha sonra excelden web sayfası olarak kaydedip ss(screenshot) alıp buraya koyabilirsiniz.lütfen link güncellendikçe dosyanızı yenileyin hepimizinki aynı olmalı..

ve buda benim durumum diyebiliriz.

Emek Tablosu (: 008de.th
    . . : Güncel : . . [ 4.11.09 ]

ayrıca.. amacımız rekabet ve egomuzun bize yaptırdıklarından faydalanıp bundan kazanç sağlamaksa. ben diyorumki herşey serbest. (: anlıyan anladı. daima bi sonuncu olacaktır.. fkt gerektiği kadar çalışmayan dilimizden kurtulamamalı. yada cezamı versek ? Emek Tablosu (: Icon_surprised

Sınav günü gelene kadar ayda iki kez yani iki haftada bir gibi durum değerlendirmesi yapalım. aramızda bi sıralama yapabiliriz. ne biliyim. aynı okuldayız. birinciye kantinde ufak bi ödül olabilir. Emek Tablosu (: Icon_wink

işte buna benzer teşvik edici fikirleri olanlar lütfen yazsınlar.
    Son olarak; muhtemelen uzun bi süre sadece ömerle ben olacağız fkt, bu yarışa katılması beklenen
    bazı şahıslar aramıza teşrif ederlersede fena olmaz.
    Emek Tablosu (: Icon_sleep

En son Ryuzaki tarafından Salı Ara. 15, 2009 6:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 30 kere değiştirildi
    YagamiRaito
    YagamiRaito
    Admin

Emek Tablosu (: Empty Geri: Emek Tablosu (:

Mesaj  YagamiRaito Bir Cuma Ekim 30, 2009 11:33 pm

Henüz çalışmadığım derslerin puanlarına 3 verdim.

https://2img.net/r/ihimizer/img692/1996/adszgw.jpg

Forum Saati Cuma Ekim 30, 2020 7:47 am